X
Sihirli bir kapıdan giriş yapmak üzeresiniz...
REZERVASYON
THERMAL & SPA

THERMAL  SUYUMUZUN  İYİ  GELDİĞİ  HASTALIKLAR

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ TIBBİ EKOLOJİ VE HİDROKLİMATOLOJİ ANABİLİM DALI BAŞKANLIĞINCA  YAPILAN  ANALİZLER SONUCU LİTERATÜR`DE SODYUM KLORÜRLÜ , KALSİYUMLU , MAGNEZYUMLU İYOTLU VE BROMÜRLÜ SULAR SINIFINA GİREN TÜRKİYE`DE TEK ŞİFALI SU 15 mg / L  İYODÜR`LÜ ANTİOKSİDAN VE ANTİ AGİNG ( GENÇLİK İKSİRLİ ) 43.DERECE DOĞAL SICAKLIĞI OLAN VE 1 LİTRESİNDE 30 gr ( 29.317 mg ) TOPLAM  MİNERAL İÇEREN THERMAL SUYUMUZ BANYO, İÇME, İNHALASYON KAPLICA KÜRLERİYLE AŞAĞIDAKİ HASTALIKLARA İYİ GELMEKTEDİR.

TEDAVİ VE REHABİLATASYON AMAÇLI
DEJENERATİF EKLEM HASTALIKLARI ( osteoartritler )
INFLAMATUAR ROMATİZMAL HASTALIKLAR ( romatoid artrit , ankilozan spondilit gibi )
YUMUŞAK DOKU ROMATİZMALARI ( fibromyalji sendromu gibi )
KRONİK BEL AĞRISI
REHABİLİTASYON AMAÇLI
İNME  ( FELÇ )
NEVRALJİLER  ( SİNİRSEL AĞRILAR )
ORTOPEDİK AMELİYAT VE KIRIKLAR SONRASI DÖNEM


CİLT HASTALIKLARI

PSÖRİASIS   ( SEDEF )
EGZEMA  ( ALERJİK CİLT HASTALIĞI )
AKNE  ( SİVİLCE )


KADIN     HASTALIKLARI

SPESİFİK OLMAYAN INFLAMATUAR
JINEKOLİJİK HASTALIKLAR ( BİLİNMİYEN TÜM  İLTİHABİK AKINTILAR )
PID ( pelvik inflamatuvar hastalık ) KASIK VE ALT KARIN AĞRILARI


KALP DAMAR HASTALIKLARI

PERİFERİK DAMAR HASTALIĞI
ESANSİYEL   HİPERTANSİYON


SOLUNUM YOLU RAHATSIZLIKLARI

ASTIM
BRONŞİT
LARENJİT
FRANJİT
SİNÜZUT


HASTA OLMAYI BEKLEMEDEN KORUYUCU BAKIM KÜRLERİ

Sağlıklı bir yaşlanma için anti-yaşlanma kürleri,
Strese karşı anti-stres kürleri,
Aşırı kilo (şişmanlık) sorununda anti-obezite kürleri,
Daha dinç bir vücut ve sağlıklı organ fonksiyonları için koruyucu kürler

İYODÜRÜN FAYDALARI

İnsan vucudu için dışarıdan alınması gerekir. Alınmadığında vucut tarafından da üretilmediği için hastalık hali ortaya çıkar. Guatır hastalığı uzun yıllardır bilinen bir iyot eksikliği hastalığıdır. Hormon üretmekle görevli tiroid bezi yetersiz iyot alındığında hormon üretebilmek için gereken iyodu daha iyi tutabilmek amacıyla hücrelerini büyütür.  İyot insanlar için olmassa olmazıdır. Kesinlikle gerekir. İyot normal 36,5 derece ısıyı koruması, kan dolaşımı, solunum, barsakların çalışması gibi yaşamsal işlevlerin sürdürülebilmesi için gereken enerjinin oluşmasını sağlar. İyot alınılmadığı taktirde. Halsizlik, bitkinlik, tembellik, Kilo artışı, deri ve saçlarda kuruma, Enfeksiyonlara dayanıksızlık, üşüyerek sıcağı sevme, Zeka ve cinsel duyarlılığın geri kalmasınıda sağlar. Hücre solunumuna ve oksijenin tutulmasına etkilidir. Büyüme ve gelişme için gereklidir. Protein sentezi ve genel olarak enerji üretimi için var olması zorunludur. Sinir ve kemik dokunun yapısı ve yenilenmesi üzerine etkilidir. Deri ve saç, tırnak gibi uzantıları için gereklidir. Dişler, konuşma ve ruhsal yapıya etki yapar. Karotenden A Vitamini, nükleik asitlerden protein elde edilmesini sağlar. Karbonhidratların barsaklardan emilmesine ve kolesterol sentezine etkilidir.

ANTİOKSİDAN FAYDALARI

Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur.
ANTİOKSİDANLAR SERBEST RADİKALLERLE REAKSİYONA GİREREK (onlarla bağ kurarak) CANLI HÜCRELERE ZARAR VERMELERİNİ ÖNLER. VUCUTTAKİ ZEHİRLİ-TOKSİK MADDELERİ ETKİSİZ HALE GETİRİR. HÜCRE ÖLÜMÜNÜ AZALTIP. YAŞLANMA ETKİLERİNİ GECİKTİRİR. ÖZELLİKLE SİGARA İÇEN VE ALKOL ALANLARI. KANSER VE KALP KIRİZİ HASTALIĞINA YAKALANMA İHTİMALİNİ AZA DÜŞÜRÜR. AYRICA BULAŞICI HASTALIKLAR VE KATARAKT KONUSUNDA`DA HASTALIKLARIN ÖNLENMESİNDE YARARLI ETKİLERİ OLMAKTADIR.